Calibre-Web - en to gl translation catalogue (851 entries)

en: %(book)s send to E-Reader
gl: %(book)s envía a E-Reader

en: %(book)s send to eReader
gl: %(book)s enviado a eReader

en: %(book_id)s is a invalid Book Id. Could not be added to Shelf
gl: %(book_id)s é un ID de libro non válido. Non se puido engadir ao estante

en: %(format)s format not found for book id: %(book)d
gl: Non se atopou o formato %(format)s para o ID do libro: %(book)d

en: %(format)s format not found on disk
gl: Non se atopou o formato %(format)s no disco

en: %(format)s not found on Google Drive: %(fn)s
gl: Non se atopou %(format)s en Google Drive: %(fn)s

en: %(format)s not found: %(fn)s
gl: %(format)s non atopado: %(fn)s

en: %(name)s's Profile
gl: Perfil de %(name)s

en: %(provider)s OAuth Client Id
gl: Id. de cliente OAuth de %(provider)s

en: %(provider)s OAuth Client Secret
gl: Segredo de cliente OAuth de %(provider)s

en: '%(langname)s' is not a valid language
gl: '%(langname)s' non é un idioma válido

en: (Please ensure that users also have upload permissions)
gl: (Asegúrate de que os usuarios tamén teñan permisos de carga)

en: (Public)
gl: (Público)

en: A new update is available. Click on the button below to update to the latest version.
gl: Hai unha nova actualización dispoñible. Fai clic no botón de abaixo para actualizar á última versión.

en: A new update is available. Click on the button below to update to version: %(version)s
gl: Hai unha nova actualización dispoñible. Fai clic no botón de abaixo para actualizar á versión: %(version)s

en: A private shelf with the name '%(title)s' already exists.
gl: Xa existe un estante privado co nome '%(title)s'.

en: A public shelf with the name '%(title)s' already exists.
gl: Xa existe un estante público co nome '%(title)s'.

en: About
gl: Sobre

en: Access Logfile Location is not Valid, Please Enter Correct Path
gl: A localización do ficheiro de rexistro de acceso non é válida. Introduza o camiño correcto

en: Account
gl: Conta

en: Actions
gl: Accións

en: Add
gl: Engadir

en: Add Allowed/Denied Tags
gl: Engadir etiquetas permitidas/denegadas

en: Add Allowed/Denied custom column values
gl: Engadir valores de columnas personalizados permitidos/denegados

en: Add Domain
gl: Engadir dominio

en: Add Identifier
gl: Engadir identificador

en: Add New User
gl: Engadir novo usuario

en: Add View Restriction
gl: Engadir restrición de visualización

en: Add allowed/Denied Custom Column Values
gl: Engadir valores de columna personalizados permitidos/denegados

en: Add new user
gl: Engadir novo usuario

en: Add to archive
gl: Engadir ao arquivo

en: Add to shelf
gl: Engadir ao estante

en: Admin User
gl: Usuario administrador

en: Admin page
gl: Páxina de administración

en: Administration
gl: Administración

en: Advanced Search
gl: Busca avanzada

en: All
gl: Todo

en: Allow
gl: Permitir

en: Allow Changing Password
gl: Permitir cambiar o contrasinal

en: Allow Delete Books
gl: Permitir eliminar libros

en: Allow Downloads
gl: Permitir descargas

en: Allow Edit
gl: Permitir editar

en: Allow Editing Public Shelves
gl: Permitir editar estantes públicos

en: Allow Reverse Proxy Authentication
gl: Permitir a autenticación de proxy inverso

en: Allow Uploads
gl: Permitir cargas

en: Allow eBook Viewer
gl: Permitir o visor de libros electrónicos

en: Allowed Column Values
gl: Valores de columna permitidos

en: Allowed Domains (Whitelist)
gl: Dominios permitidos (lista branca)

en: Allowed Tags
gl: Etiquetas permitidas

en: Allowed Upload Fileformats
gl: Formatos de ficheiro de carga permitidos

en: Alphabetical Books
gl: Libros Alfabéticos

en: An unknown error occurred. Please try again later.
gl: Produciuse un erro descoñecido. Téntao de novo máis tarde.

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Anonymous Browsing
gl: Navegación anónima

en: Any
gl: Calquera

en: Archive
gl: Arquivo

en: Archive Status
gl: Estado do arquivo

en: Archive selected books
gl: Arquivar libros seleccionados

en: Archived
gl: Arquivado

en: Archived Books
gl: Libros Arquivados

en: Are you really sure?
gl: Estás realmente seguro?

en: Are you sure you want delete Calibre-Web's sync database to force a full sync with your Kobo Reader?
gl: Estás seguro de que queres eliminar a base de datos de sincronización de Calibre-Web para forzar unha sincronización completa co teu Kobo Reader?

en: Are you sure you want to change Calibre library location?
gl: Estás seguro de que queres cambiar a localización da biblioteca de Calibre?

en: Are you sure you want to change locales of selected user(s)?
gl: Estás seguro de que queres cambiar a(s) rexión(s) local(/is) do(s) usuario(s) seleccionado(s)?

en: Are you sure you want to change shelf sync behavior for the selected user(s)?
gl: Estás seguro de que queres cambiar o comportamento de sincronización da estantería para o(s) usuarios seleccionado(s)?

en: Are you sure you want to change the archive status for the selected book(s)?
gl: Estás seguro de que queres cambiar o estado de arquivo do(s) libro(s) seleccionado(s)

en: Are you sure you want to change the read status for the selected book(s)?
gl: Estás seguro de que queres cambiar o estado de lectura do(s) libro(s) seleccionado(s)

en: Are you sure you want to change the selected restrictions for the selected user(s)?
gl: Estás seguro de que queres cambiar as restricións seleccionadas para o(s) usuario(s) seleccionado(s)?

en: Are you sure you want to change the selected role for the selected user(s)?
gl: Estás seguro de que queres cambiar o rol seleccionado para o(s) usuario(s) seleccionado(s)?

en: Are you sure you want to change the selected visibility restrictions for the selected user(s)?
gl: Estás seguro de que queres cambiar as restricións de visibilidade seleccionadas para o(s) usuario(s) seleccionado(s)?

en: Are you sure you want to change visible book languages for selected user(s)?
gl: Estás seguro de que queres cambiar os idiomas dos libros visibles para o(s) usuario(s) seleccionado(s)?

en: Are you sure you want to delete this shelf?
gl: De verdade queres eliminar esta estantería?

en: Are you sure you want to restart?
gl: Estás seguro de que queres reiniciar?

en: Are you sure you want to shutdown?
gl: Estás seguro de que queres apagar?

en: Arrange books manually
gl: Organiza os libros manualmente

en: At Least One LDAP User Not Found in Database
gl: Non se atopou polo menos un usuario LDAP na base de datos

en: Attachment Size Limit
gl: Límite de tamaño do anexo

en: Authenticate Google Drive
gl: Autenticar Google Drive

en: Author
gl: Autor

en: Author Sort
gl: Autor para Ordenar

en: Author: %(name)s
gl: Autor: %(name)s

en: Authors
gl: Autores

en: Authors in this Library
gl: Autores desta biblioteca

en: Autodetect
gl: Autodetección

en: Back
gl: De volta

en: Backing up Metadata
gl: Facendo copia de seguranza dos metadatos

en: Basic
gl: Básico

en: Basic Configuration
gl: Configuración Básica

en: Best
gl: O mellor

en: Black
gl: Negro

en: Book %(index)s of %(range)s
gl: Libro %(index)s de %(range)s

en: Book Details
gl: Detalles do libro

en: Book Format Successfully Deleted
gl: O formato do libro eliminouse correctamente

en: Book Successfully Deleted
gl: Libro eliminado correctamente

en: Book Title
gl: Título do libro

en: Book has been added to shelf: %(sname)s
gl: Engadiuse o libro ao estante: %(sname)s

en: Book has been removed from shelf: %(sname)s
gl: Eliminouse o libro do estante: %(sname)s

en: Book is already part of the shelf: %(shelfname)s
gl: O libro xa forma parte do estante: %(shelfname)s

en: Book path %(path)s not found on Google Drive
gl: Non se atopou o camiño do libro %(path)s en Google Drive

en: Book successfully queued for converting to %(book_format)s
gl: O libro fixo cola correctamente para converterse a %(book_format)s

en: Book with id "{}" could not be deleted: not found
gl: Non se puido eliminar o libro con id "{}": non atopado

en: Books
gl: Libros

en: Books List
gl: Lista de libros

en: Books are already part of the shelf: %(name)s
gl: Os libros xa forman parte do estante: %(name)s

en: Books have been added to shelf: %(sname)s
gl: Engadíronse libros ao estante: %(sname)s

en: Books in this Library
gl: Libros nesta biblioteca

en: Books must first be archived and the device synced before a book can safely be deleted.
gl: Primeiro hai que arquivar os libros e sincronizar o dispositivo para que se poida eliminar un libro con seguridade.

en: Books ordered by Author
gl: Libros ordenados por autor

en: Books ordered by Languages
gl: Libros ordenados por Linguas

en: Books ordered by Rating
gl: Libros ordenados por valoración

en: Books ordered by category
gl: Libros ordenados por categoría

en: Books ordered by file formats
gl: Libros ordenados por formatos de arquivo

en: Books ordered by publisher
gl: Libros ordenados pola editorial

en: Books ordered by series
gl: Libros ordenados por series

en: Books organized in shelves
gl: Libros organizados en estantes

en: Books path not valid
gl: O camiño dos libros non é válido

en: Books per Page
gl: Libros por páxina

en: Books sorted alphabetically
gl: Libros ordenados alfabeticamente

en: Books with Title will be merged from:
gl: Os libros con título combinaranse de:

en: Browse
gl: Explorar

en: Calibre Database Directory
gl: Directorio da base de datos de Calibre

en: Calibre E-Book Converter Settings
gl: Configuración do conversor de libros electrónicos de Calibre

en: Calibre binaries not viable
gl: Os binarios de calibre non son viables

en: Calibre ebook-convert %(tool)s not found
gl: Non se atopou Calibre ebook-convert %(tool)s

en: Calibre failed with error: %(error)s
gl: Fallou o calibre co erro: %(error)s

en: Calibre-Web Instance is unconfigured, please contact your administrator
gl: A instancia de Calibre-Web non está configurada, póñase en contacto co seu administrador

en: Calibre-Web Log:
gl: Rexistro de Calibre-Web:

en: Calibre-Web Test Email
gl: Correo electrónico de proba de Calibre-Web

en: Calibre-Web configuration updated
gl: Actualizouse a configuración de Calibre-Web

en: Calibre-Web eBook Catalog
gl: Catálogo de libros electrónicos Calibre-Web

en: Calibre-Web will search for updated Covers and update Cover Thumbnails, this may take a while?
gl: Calibre-Web buscará portadas actualizadas e actualizará as miniaturas das portadas, isto pode levar un tempo?

en: Callback domain is not verified, please follow steps to verify domain in google developer console
gl: O dominio de devolución de chamada non está verificado. Sigue os pasos para verificar o dominio na consola de desenvolvedores de Google

en: Can't delete Guest User
gl: Non se pode eliminar o usuario convidado

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cancelled
gl: Cancelado

en: Cannot activate LDAP authentication
gl: Non se pode activar a autenticación LDAP

en: Categories
gl: Categorías

en: Categories in this Library
gl: Categorías desta biblioteca

en: Category: %(name)s
gl: Categoría: %(name)s

en: Certfile Location is not Valid, Please Enter Correct Path
gl: A localización do ficheiro de certificado non é válida. Introduza o camiño correcto

en: Change Password
gl: Cambiar contrasinal

en: Change order of Shelf: '%(name)s'
gl: Cambiar a orde do estante: '%(name)s'

en: Changes successfully applied
gl: Cambios aplicados con éxito

en: Check for Update
gl: Comprobar a actualización

en: Check if file extensions matches file content on upload
gl: Comproba se as extensións do ficheiro coinciden co contido do ficheiro na carga

en: Choose File Location
gl: Escolla a localización do ficheiro

en: Choose a theme below:
gl: Escolle un tema a continuación:

en: Choose a username
gl: Escolla un nome de usuario

en: Clear selections
gl: Limpar seleccións

en: Clearing cover thumbnail cache
gl: Borrando a caché de miniaturas da portada

en: Click on the button below to update to the latest stable version.
gl: Fai clic no botón de abaixo para actualizar á última versión estable.

en: Click the cover to load metadata to the form
gl: Fai clic na portada para cargar metadatos no formulario

en: Close
gl: Pechar

en: Comic Reader
gl: Lector de cómics

en: Comments
gl: Comentarios

en: Configuration
gl: Configuración

en: Configure Backend for Limiter
gl: Configurar o backend para o limitador

en: Connection error
gl: Erro de conexión

en: Convert
gl: Converter

en: Convert %(orig)s to %(format)s and send to eReader
gl: Converte %(orig)s en %(format)s e envía a eReader

en: Convert book
gl: Converter libro

en: Convert book format:
gl: Converter formato de libro:

en: Convert from:
gl: Converter de:

en: Convert non-English characters in title and author while saving to disk
gl: Converte caracteres non ingleses en título e autor mentres gardas no disco

en: Convert to:
gl: Converter a:

en: Converted file not found or more than one file in folder %(folder)s
gl: Non se atopou o ficheiro convertido ou hai máis dun ficheiro no cartafol %(folder)s

en: Could not add books to shelf: %(sname)s
gl: Non se puideron engadir libros ao estante: %(sname)s

en: Could not fetch update information
gl: Non se puido recuperar a información de actualización

en: Could not find the specified directory
gl: Non se puido atopar o directorio especificado

en: Could not login: %(message)s
gl: Non se puido iniciar sesión: %(message)s

en: Cover
gl: Portada

en: Cover Format Error
gl: Erro de formato de portada

en: Cover Thumbnails
gl: Miniaturas de portada

en: Cover-file is not a valid image file, or could not be stored
gl: O ficheiro de portada non é un ficheiro de imaxe válido ou non se puido almacenar

en: Create Issue
gl: Crear problema

en: Create a Shelf
gl: Crear un estante

en: Create/View
gl: Crear/Ver

en: Current Version
gl: Versión actual

en: Custom Column No.%(column)d does not exist in calibre database
gl: Columna personalizada Num. %(column)d non existe na base de datos calibre

en: Custom Filter
gl: Filtro personalizado

en: DB Location is not Valid, Please Enter Correct Path
gl: A localización da base de datos non é válida, introduza o camiño correcto

en: DB is not Writeable
gl: A base de datos non é escribible

en: DJVU Reader
gl: Lector DJVU

en: Dark
gl: Escuro

en: Database Configuration
gl: Configuración da base de datos

en: Database Settings updated
gl: Actualizouse a configuración da base de datos

en: Database connections are closed
gl: As conexións de base de datos están pechadas

en: Default
gl: Por defecto

en: Default Language
gl: Idioma predeterminado

en: Default Settings for New Users
gl: Axustes por defecto para novos usuarios

en: Default Visibilities for New Users
gl: Visibilidades predeterminadas para novos usuarios

en: Default Visible Language of Books
gl: Linguaxe visible predeterminada dos libros

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete Book
gl: Eliminar libro

en: Delete User
gl: Eliminar usuario

en: Delete formats:
gl: Eliminar formatos:

en: Delete selected books
gl: Eliminar libros seleccionados

en: Delete temp folder contents
gl: Eliminar o contido do cartafol temporal

en: Delete this Shelf
gl: Eliminar este estante

en: Deleting book %(id)s failed: %(message)s
gl: Produciuse un erro ao eliminar o libro %(id)s: %(message)s

en: Deleting book %(id)s from database only, book path in database not valid: %(path)s
gl: Eliminando o libro %(id)s só da base de datos, a ruta do libro na base de datos non é válida: %(path)s

en: Deleting bookfolder for book %(id)s failed, path has subfolders: %(path)s
gl: Produciuse un erro ao eliminar o cartafol do libro %(id)s, o camiño ten subcartafoles: %(path)s

en: Denied Column Values
gl: Valores de columna denegados

en: Denied Domains (Blacklist)
gl: Dominios denegados (lista negra)

en: Denied Tags
gl: Etiquetas denegadas

en: Deny
gl: Denegar

en: Description
gl: Descrición

en: Description:
gl: Descrición:

en: Details
gl: Detalles

en: Direction
gl: Dirección

en: Disable Change order
gl: Desactivar Cambiar orde

en: Discover
gl: Descubrir

en: Discover (Random Books)
gl: Descubre (Libros aleatorios)

en: Display
gl: Mostrar

en: Do you really want to delete the Kobo Token?
gl: De verdade queres eliminar o token Kobo?

en: Do you really want to delete this book?
gl: De verdade queres borrar este libro

en: Do you really want to delete this domain?
gl: De verdade queres eliminar este dominio?

en: Do you really want to delete this user?
gl: De verdade queres borrar este usuario?

en: Download
gl: Descargar

en: Download Access Log
gl: Descargar rexistro de acceso

en: Download Calibre-Web Log
gl: Descargar rexistro de Calibre-Web

en: Download Debug Package
gl: Descargar paquete de depuración

en: Downloaded Books
gl: Libros descargados

en: Downloaded books by %(user)s
gl: Libros descargados por %(user)s

en: Downloading update package
gl: Descargando paquete de actualización

en: Downloads
gl: Descargas

en: Drag to Rearrange Order
gl: Arrastra para reorganizar a orde

en: E-mail
gl: Correo electrónico

en: E-mail is not from valid domain
gl: O correo electrónico non é dun dominio válido

en: Ebook converter failed with unknown error
gl: Fallou o conversor de libros electrónicos cun erro descoñecido

en: Ebook-converter failed: %(error)s
gl: Fallou o convertidor de libros electrónicos: %(error)s

en: Edit
gl: Editar

en: Edit Allowed Column Values
gl: Editar valores de columna permitidos

en: Edit Allowed Tags
gl: Editar etiquetas permitidas

en: Edit Basic Configuration
gl: Editar configuración básica

en: Edit Calibre Database Configuration
gl: Editar a configuración da base de datos de Calibre

en: Edit Denied Column Values
gl: Editar valores de columna denegados

en: Edit Denied Tags
gl: Editar etiquetas denegadas

en: Edit Email Server Settings
gl: Editar a configuración do servidor de correo electrónico

en: Edit Metadata
gl: Editar metadatos

en: Edit Public Shelves
gl: Editar estanterías públicas

en: Edit Scheduled Tasks Settings
gl: Editar a configuración de tarefas programadas

en: Edit Shelf Properties
gl: Editar propiedades do estante

en: Edit UI Configuration
gl: Editar a configuración da interface de usuario

en: Edit User
gl: Editar usuario

en: Edit User %(nick)s
gl: Editar o Usuario %(nick)s

en: Edit Users
gl: Editar Usuarios

en: Edit a shelf
gl: Editar un estante

en: Edit selected books
gl: Editar libros seleccionados

en: Edit the fields you want changed. Blank fields will be ignored:
gl: Edita os campos que queiras cambiar. Os campos en branco ignoraranse:

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Email Account Type
gl: Tipo de conta de correo electrónico

en: Email Server Settings
gl: Configuración do servidor de correo electrónico

en: Email Server Settings updated
gl: Actualizouse a configuración do servidor de correo electrónico

en: Email Service
gl: Servizo de correo electrónico

en: Email can't be empty and has to be a valid Email
gl: O correo electrónico non pode estar baleiro e ten que ser un correo electrónico válido

en: Embed Metadata to Ebook File on Download/Conversion/e-mail (needs Calibre/Kepubify binaries)
gl: Inserir metadatos no ficheiro de libro electrónico na descarga/conversión/correo electrónico (necesita os binarios de Calibre/Kepubify)

en: Empty
gl: Baleiro

en: Enable Access Log
gl: Activar o rexistro de acceso

en: Enable Anonymous Browsing
gl: Activar a navegación anónima

en: Enable Change order
gl: Activar Cambiar orde

en: Enable Kobo sync
gl: Activar a sincronización con Kobo

en: Enable Magic Link Remote Login
gl: Activa o inicio de sesión remoto de Magic Link

en: Enable Public Registration
gl: Activar o rexistro público

en: Enable Uploads
gl: Activa as cargas

en: Encryption
gl: Cifrado

en: Ended
gl: Rematou

en: Enforce characters (needed For Chinese/Japanese/Korean Characters)
gl: Aplicar caracteres (necesario para caracteres chineses/xaponeses/coreanos)

en: Enforce lowercase characters
gl: Aplicar caracteres minúsculas

en: Enforce number
gl: Aplicar número

en: Enforce special characters
gl: Aplicar caracteres especiais

en: Enforce uppercase characters
gl: Aplica os caracteres en maiúscula

en: Enter
gl: Entra

en: Enter Author Sort
gl: Introduce o Autor para Ordenar

en: Enter Authors
gl: Introducir Autores

en: Enter Categories
gl: Introduza categorías

en: Enter Email
gl: Introduce o correo electrónico

en: Enter Languages
gl: Introduza Idiomas

en: Enter Publishers
gl: Entra Editores

en: Enter Series
gl: Introduza as series

en: Enter Tag
gl: Introduce a etiqueta

en: Enter Title
gl: Introduza o título

en: Enter Title Sort
gl: Introduza o Título para Ordenar

en: Enter Username
gl: Introduza o nome de usuario

en: Enter comments
gl: Introduce comentarios

en: Enter domainname
gl: Introduza o nome de dominio

en: Enter eReader Email
gl: Introduza o correo electrónico do eReader

en: Error
gl: Erro

en: Error Downloading Cover
gl: Erro ao descargar a portada

en: Error deleting Shelf
gl: Produciuse un erro ao eliminar o estante

en: Error editing book: {}
gl: Erro ao editar o libro: {}

en: Error executing Calibre
gl: Erro ao executar Calibre

en: Error executing UnRar
gl: Erro ao executar UnRar

en: Error on search for custom columns, please restart Calibre-Web
gl: Produciuse un erro ao buscar columnas personalizadas, reinicie Calibre-Web

en: Error opening shelf. Shelf does not exist or is not accessible
gl: Produciuse un erro ao abrir o estante. O estante non existe ou non é accesible

en: Error: %(ldaperror)s
gl: Erro: %(ldaperror)s

en: Error: No user returned in response of LDAP server
gl: Erro: non se devolveu ningún usuario en resposta do servidor LDAP

en: Exchange author and title
gl: Intercambio de autor e título

en: Exclude Extensions
gl: Excluír extensións

en: Exclude Languages
gl: Excluír idiomas

en: Exclude Series
gl: Excluír serie

en: Exclude Shelves
gl: Excluír estantes

en: Exclude Tags
gl: Excluír etiquetas

en: Execution permissions missing
gl: Faltan permisos de execución

en: Extensions
gl: Extensións

en: External Port
gl: Porto Externo

en: External binaries
gl: Binarios externos

en: Failed
gl: Fallou

en: Failed to Create at Least One LDAP User
gl: Produciuse un erro ao crear polo menos un usuario LDAP

en: Failed to Move Cover File %(file)s: %(error)s
gl: Produciuse un erro ao mover o ficheiro de portada %(file)s: %(error)s

en: Failed to create path %(path)s (Permission denied).
gl: Produciuse un erro ao crear o camiño %(path)s (permiso denegado).

en: Failed to create path for cover
gl: Produciuse un erro ao crear o camiño para a portada

en: Failed to extract at least One LDAP User
gl: Produciuse un erro ao extraer polo menos un usuario LDAP

en: Failed to fetch user info from GitHub.
gl: Produciuse un erro ao obter a información do usuario de GitHub.

en: Failed to fetch user info from Google.
gl: Produciuse un erro ao obter a información do usuario de Google.

en: Failed to log in with GitHub.
gl: Produciuse un erro ao iniciar sesión con GitHub.

en: Failed to log in with Google.
gl: Produciuse un erro ao iniciar sesión con Google.

en: Failed to store file %(file)s.
gl: Produciuse un erro ao almacenar o ficheiro %(file)s.

en: Fallback Login as: '%(nickname)s', LDAP Server not reachable, or user not known
gl: Inicio de sesión alternativo como: '%(nickname)s', servidor LDAP non accesible ou usuario descoñecido

en: Feature Configuration
gl: Configuración de funcións

en: Fetch Cover from URL (JPEG - Image will be downloaded and stored in database)
gl: Obter a portada do URL (JPEG: a imaxe descargarase e almacenarase na base de datos)

en: Fetch Metadata
gl: Obter metadatos

en: File %(file)s not found on Google Drive
gl: Non se atopou o ficheiro %(file)s en Google Drive

en: File %(file)s uploaded
gl: Cargouse o ficheiro %(file)s

en: File %(filename)s could not saved to temp dir
gl: Non se puido gardar o ficheiro %(filename)s no directorio temporal

en: File extension '%(ext)s' is not allowed to be uploaded to this server
gl: Non se permite cargar a extensión de ficheiro '%(ext)s' a este servidor

en: File format %(ext)s added to %(book)s
gl: Engadiuse o formato de ficheiro %(ext)s a %(book)s

en: File format: %(format)s
gl: Formato de ficheiro: %(format)s

en: File formats
gl: Formatos de ficheiro

en: File formats list
gl: Lista de formatos de ficheiro

en: File to be uploaded must have an extension
gl: O ficheiro que se vai cargar debe ter unha extensión

en: File type isn't allowed to be uploaded to this server
gl: Non se permite cargar o tipo de ficheiro neste servidor

en: Files could not be replaced during update
gl: Non se puideron substituír os ficheiros durante a actualización

en: Finished
gl: Rematou

en: Flip
gl: Voltar

en: Flip Image
gl: Voltar imaxe

en: Following Settings are Needed For User Import
gl: Os seguintes axustes son necesarios para a importación do usuario

en: Font
gl: Fonte

en: Force full kobo sync
gl: Forzar a sincronización completa de kobo

en: Forgot Password?
gl: Esqueceches o contrasinal?

en: Found an existing account for this Email address
gl: Atopouse unha conta existente para este enderezo de correo electrónico

en: Found no valid gmail.json file with OAuth information
gl: Non se atopou ningún ficheiro gmail.json válido con información de OAuth

en: From Email
gl: Desde o correo electrónico

en: From:
gl: De:

en: General error
gl: Erro xeral

en: Generate Kobo Auth URL
gl: Xerar URL de autenticación de Kobo

en: Generate Metadata Backup Files
gl: Xerar ficheiros de copia de seguridade de metadatos

en: Generate Series Cover Thumbnails
gl: Xerar miniaturas de portada de serie

en: Generate Thumbnails
gl: Xerar miniaturas

en: Generate series cover thumbnails
gl: Xera miniaturas de portadas de serie

en: Generated %(count)s cover thumbnails
gl: Xeráronse %(count)s Miniaturas de portada

en: Generated {0} series thumbnails
gl: Xeráronse {0} miniaturas de series

en: Get Started with Calibre-Web
gl: Comeza con Calibre-Web

en: GitHub Oauth error, please retry later.
gl: Erro de GitHub Oauth. Ténteo de novo máis tarde.

en: GitHub Oauth error: {}
gl: Erro de GitHub Oauth: {}

en: Gmail Account
gl: Conta de Gmail

en: Gmail via Oauth2
gl: Gmail a través de Oauth2

en: Goodreads API Key
gl: Clave da API de Goodreads

en: Google Books API Key
gl: Chave da API de Google Books

en: Google Drive Calibre folder
gl: Cartafol Google Drive Calibre

en: Google Drive setup not completed, try to deactivate and activate Google Drive again
gl: Non se completou a configuración de Google Drive, tenta desactivalo e activalo de novo

en: Google Oauth error, please retry later.
gl: Erro de Google Oauth. Téntao de novo máis tarde.

en: Google Oauth error: {}
gl: Erro de Google Oauth: {}

en: Grid
gl: Reixa

en: Guest Name can't be changed
gl: Non se pode cambiar o nome do convidado

en: Guest can't have this role
gl: O convidado non pode ter este papel

en: Guest can't have this view
gl: O convidado non pode ter esta vista

en: Guest's Locale is determined automatically and can't be set
gl: A localización do convidado determínase automáticamente e non se pode cambiar

en: HTTP Error
gl: Erro HTTP

en: Height
gl: Altura

en: Hidden Book
gl: Libro oculto

en: Hide
gl: Ocultar

en: Home
gl: Inicio

en: Hot Books
gl: Libros populares

en: Hot Books (Most Downloaded)
gl: Libros populares (máis descargados)

en: Identifier Type
gl: Tipo de identificador

en: Identifier Value
gl: Valor do identificador

en: Identifiers
gl: Identificadores

en: Identifiers are not Case Sensitive, Overwriting Old Identifier
gl: Os identificadores non distinguen entre maiúsculas e minúsculas, sobreescribindo o identificador antigo

en: If this is a scheduled task, it will be re-ran during the next scheduled time.
gl: Se esta é unha tarefa programada, volverase executar durante a próxima hora programada.

en: Import LDAP Users
gl: Importar usuarios LDAP

en: Important Kobo Note: deleted books will remain on any paired Kobo device.
gl: Nota importante de Kobo: os libros eliminados permanecerán en calquera dispositivo Kobo vinculado.

en: In Library
gl: En Biblioteca

en: Installed Version
gl: Versión instalada

en: Into Book with Title:
gl: No libro con título:

en: Invalid Action
gl: Acción non válida

en: Invalid Email address format
gl: Formato de enderezo de correo electrónico non válido

en: Invalid Read Column
gl: Columna de lectura non válida

en: Invalid Restricted Column
gl: Columna restrinxida non válida

en: Invalid cover file content
gl: Contido do ficheiro de portada non válido

en: Invalid duration for task specified
gl: Duración non válida para a tarefa especificada

en: Invalid role
gl: Rol non válido

en: Invalid shelf specified
gl: Especificouse unha estantería non válida

en: Invalid start time for task specified
gl: Hora de inicio non válida para a tarefa especificada

en: Invalid view
gl: Vista non válida

en: Kepubify-converter failed: %(error)s
gl: Kepubify-converter fallou: %(error)s

en: Keyboard Shortcuts
gl: Atallos de teclado

en: Keyfile Location is not Valid, Please Enter Correct Path
gl: A localización do ficheiro de chave non é válida. Introduza o camiño correcto

en: Keyword
gl: Palabra clave

en: Kobo Setup
gl: Configuración de Kobo

en: Kobo Sync Token
gl: Token de sincronización Kobo

en: LDAP Administrator Password
gl: Contrasinal de administrador LDAP

en: LDAP Administrator Username
gl: Nome de usuario do administrador LDAP

en: LDAP Authentication
gl: Autenticación LDAP

en: LDAP CACertificate Path (Only needed for Client Certificate Authentication)
gl: Ruta do certificado LDAP da autoridade certificadora (só necesario para a autenticación do certificado do cliente)

en: LDAP CACertificate, Certificate or Key Location is not Valid, Please Enter Correct Path
gl: As localizacións do certificado da Autoridade de certificación (CA) do LDAP, do certificado ou da chave non son válidos. introduza o camiño correcto

en: LDAP Certificate Path (Only needed for Client Certificate Authentication)
gl: Ruta do certificado LDAP (só necesario para a autenticación do certificado do cliente)

en: LDAP Distinguished Name (DN)
gl: Nome distinguido LDAP (DN)

en: LDAP Encryption
gl: Cifrado LDAP

en: LDAP Group Members Field
gl: Campo de membros do grupo LDAP

en: LDAP Group Name
gl: Nome do grupo LDAP

en: LDAP Group Object Filter
gl: Filtro de obxectos de grupo LDAP

en: LDAP Group Object Filter Has Unmatched Parenthesis
gl: O filtro de obxectos de grupo LDAP ten parénteses sen coincidencia

en: LDAP Group Object Filter Needs to Have One "%s" Format Identifier
gl: O filtro de obxectos de grupo LDAP debe ter un identificador de formato "%s"

en: LDAP Keyfile Path (Only needed for Client Certificate Authentication)
gl: Ruta do ficheiro de chave LDAP (só necesario para a autenticación do certificado do cliente)

en: LDAP Member User Filter
gl: Filtro de usuarios de membros de LDAP

en: LDAP Member User Filter Detection
gl: Detección de filtros de usuarios de membros de LDAP

en: LDAP Member User Filter Has Unmatched Parenthesis
gl: O filtro de usuarios de membros de LDAP ten parénteses sen coincidencia

en: LDAP Member User Filter needs to Have One "%s" Format Identifier
gl: O filtro de usuario de membro LDAP debe ter un identificador de formato "%s"

en: LDAP Server Host Name or IP Address
gl: Nome de host do servidor LDAP ou enderezo IP

en: LDAP Server Port
gl: Porto do servidor LDAP

en: LDAP Server is OpenLDAP?
gl: O servidor LDAP é OpenLDAP?

en: LDAP User Object Filter
gl: Filtro de obxectos de usuario LDAP

en: LDAP User Object Filter Has Unmatched Parenthesis
gl: O filtro de obxectos de usuario LDAP ten parénteses sen coincidencia

en: LDAP User Object Filter needs to Have One "%s" Format Identifier
gl: O filtro de obxectos de usuario LDAP debe ter un identificador de formato "%s"

en: Language
gl: Linguaxe

en: Language of Books
gl: Linguaxe dos libros

en: Language: %(name)s
gl: Idioma: %(name)s

en: Languages
gl: Linguas

en: Left to Right
gl: De esquerda a dereita

en: Library Statistics
gl: Estadística da biblioteca

en: Light
gl: Claro

en: Limit failed login attempts
gl: Limite os intentos de inicio de sesión errados

en: Link
gl: Vincular

en: Link Read/Unread Status to Calibre Column
gl: Enlace o estado de lectura/non lida á columna Calibre

en: Link to %(oauth)s Succeeded
gl: Ligazón a %(oauth)s realizada correctamente

en: List
gl: Lista

en: Listen in Browser
gl: Escoita no navegador

en: Loading...
gl: Cargando...

en: Locale
gl: Local

en: Location and name of access logfile (access.log for no entry)
gl: Localización e nome do ficheiro de rexistro de acceso (access.log sen entrada)

en: Location and name of logfile (calibre-web.log for no entry)
gl: Localización e nome do ficheiro de rexistro (calibre-web.log sen entrada)

en: Location of Calibre Database
gl: Localización da base de datos Calibre

en: Location of Unrar binary
gl: Localización do binario Unrar

en: Log Level
gl: Nivel de rexistro

en: Log in with Magic Link
gl: Inicia sesión con Magic Link

en: Logfile Configuration
gl: Configuración do ficheiro de rexistro

en: Logfile Location is not Valid, Please Enter Correct Path
gl: A localización do ficheiro de rexistro non é válida. Introduza o camiño correcto

en: Logfile viewer
gl: Visor de ficheiros de rexistro

en: Login
gl: Iniciar sesión

en: Login failed, No User Linked With OAuth Account
gl: Fallou o inicio de sesión, ningún usuario vinculado coa conta OAuth

en: Login type
gl: Tipo de inicio de sesión

en: Logout
gl: Pechar sesión

en: Logout User
gl: Saír Usuario

en: Long Strip
gl: Tira longa

en: Long Strip Display
gl: Pantalla de tira longa

en: Magic Link - Authorise New Device
gl: Magic Link - Autorizar un novo dispositivo

en: Magic Link Remote Login
gl: Acceso remoto Magic Link

en: Malformed request
gl: Petición mal formada

en: Mark As Read
gl: Marcar como lido

en: Mark As Unread
gl: Marcar como non lido

en: Mark Book as Read or Unread
gl: Marcar o libro como lido ou non lido

en: Mark Book as archived or not, to hide it in Calibre-Web and delete it from Kobo Reader
gl: Marca o libro como arquivado ou non, para ocultalo en Calibre-Web e elimínao de Kobo Reader

en: Mark as read
gl: Marcar como lido

en: Mark as unread
gl: Marcar como non lido

en: Mark selected books as read
gl: Marcar libros seleccionados como lidos

en: Mark selected books as unread
gl: Marcar libros seleccionados como non lidos

en: Maximum Duration
gl: Duración máxima das tarefas

en: Merge
gl: Combinar

en: Merge selected books
gl: Combina os libros seleccionados

en: Message
gl: Mensaxe

en: Metadata Watch Channel ID
gl: ID da canle de visualización de metadatos

en: Metadata successfully updated
gl: Actualizáronse correctamente os metadatos

en: Minimum password length
gl: Lonxitude mínima do contrasinal

en: Missing calibre binaries: %(missing)s
gl: Faltan binarios de calibre: %(missing)s

en: Missing executable permissions: %(missing)s
gl: Faltan permisos executables: %(missing)s

en: More by
gl: Máis por

en: Moving book path of Book %(book_id)s to: '%(src)s' failed with error: %(error)s
gl: Fallou o movemento da ruta do libro %(book_id)s a: '%(src)s' co erro: %(error)s

en: Native
gl: Nativo

en: New Password was sent to your email address
gl: Enviouse un novo contrasinal ao teu enderezo de correo electrónico

en: New db location is invalid, please enter valid path
gl: A nova localización da base de datos non é válida, introduce unha ruta válida

en: Next
gl: A continuación

en: Next Page
gl: Páxina seguinte

en: Nightly
gl: Noite

en: No
gl: Non

en: No Result(s) found! Please try another keyword.
gl: Non se atopou ningún resultado! Proba con outra palabra clave.

en: No Results Found
gl: Non se atoparon resultados

en: No Valid Book Language Given
gl: Non se indica ningún idioma de libro válido

en: No Valid Locale Given
gl: Non hai unha localización válida

en: No admin user remaining, can't delete user
gl: Non queda ningún usuario administrador, non se pode eliminar o usuario

en: No admin user remaining, can't remove admin role
gl: Non queda ningún usuario administrador, non se pode eliminar o rol de administrador

en: No release information available
gl: Non hai información de lanzamento dispoñible

en: No update available. You already have the latest version installed
gl: Non hai ningunha actualización dispoñible. Xa tes instalada a última versión

en: No. of Authors to Display Before Hiding (0=Disable Hiding)
gl: Número de autores a mostrar antes de ocultar (0=Desactivar ocultar)

en: No. of Random Books to Display
gl: Número de libros aleatorios para mostrar

en: None
gl: Ningún

en: Normal Theme
gl: Tema normal

en: Not Linked to %(oauth)s
gl: Non vinculado a %(oauth)s

en: OAuth Settings
gl: Configuración de OAuth

en: OK
gl: Vale

en: Obtain %(provider)s OAuth Credential
gl: Obter a credencial OAuth de %(provider)s

en: Ok
gl: Vale

en: On another device, login and visit:
gl: Noutro dispositivo, inicia sesión e visita:

en: Once verified, you will automatically be logged in on this device.
gl: Unha vez verificado, iniciarase sesión automaticamente neste dispositivo.

en: One column
gl: Unha columna

en: Only jpg/jpeg files are supported as coverfile
gl: Só se admiten ficheiros jpg/jpeg como ficheiro de portada

en: Only jpg/jpeg/png/webp/bmp files are supported as coverfile
gl: Só se admiten ficheiros jpg/jpeg/png/webp/bmp como ficheiro de portada

en: Oops! An account already exists for this Email.
gl: Vaia! Xa existe unha conta para este correo electrónico.

en: Oops! An account already exists for this Email. or name.
gl: Vaia! Xa existe unha conta para este correo electrónico ou nome.

en: Oops! An unknown error occurred. Please try again later.
gl: Vaia! Produciuse un erro descoñecido. Téntao de novo máis tarde.

en: Oops! Database Error: %(error)s.
gl: Vaia! Erro da base de datos: %(error)s.

en: Oops! Email server is not configured, please contact your administrator.
gl: Vaia! O servidor de correo electrónico non está configurado, póñase en contacto co seu administrador.

en: Oops! Please complete all fields.
gl: Vaia! Complete todos os campos.

en: Oops! Please configure the SMTP mail settings.
gl: Vaia! Configure a configuración do correo SMTP.

en: Oops! Please update your profile with a valid eReader Email.
gl: Vaia! Actualiza o teu perfil cun correo electrónico de eReader válido.

en: Oops! Selected book is unavailable. File does not exist or is not accessible
gl: Vaia! O libro seleccionado non está dispoñible. O ficheiro non existe ou non é accesible

en: Oops! There was an error sending book: %(res)s
gl: Vaia! Produciuse un erro ao enviar o libro: %(res)s

en: Oops! Your Email is not allowed.
gl: Vaia! O teu correo electrónico non está permitido.

en: Open the .kobo/Kobo/Kobo eReader.conf file in a text editor and add (or edit):
gl: Abra o ficheiro .kobo/Kobo/Kobo eReader.conf nun editor de texto e engada (ou edite):

en: Options for Limiter Backend
gl: Opcións para o backend do limitador

en: PDF Reader
gl: Lector de PDF

en: Parameter not found
gl: Non se atopou o parámetro

en: Parent Directory
gl: Directorio pai

en: Password
gl: Contrasinal

en: Password doesn't comply with password validation rules
gl: O contrasinal non cumpre coas regras de validación do contrasinal

en: Password length has to be between 1 and 40
gl: A lonxitude do contrasinal debe estar entre 1 e 40

en: Path to Calibre Binaries
gl: Camiño aos binarios de Calibre

en: Path to Kepubify E-Book Converter
gl: Camiño ao conversor de libros electrónicos Kepubify

en: Perform Update
gl: Realizar actualización

en: Performing Server shutdown, please close window.
gl: O servidor estase apagando, por favor peche a xanela.

en: Please Enter a LDAP Provider, Port, DN and User Object Identifier
gl: Introduza un provedor LDAP, un porto, un DN e un identificador de obxecto de usuario

en: Please Enter a LDAP Service Account
gl: Introduza unha conta de servizo LDAP

en: Please Enter a LDAP Service Account and Password
gl: Introduza unha conta de servizo LDAP e un contrasinal

en: Please access Calibre-Web from non localhost to get valid api_endpoint for kobo device
gl: Accede a Calibre-Web desde un host non local para obter un api_endpoint válido para o dispositivo kobo

en: Please configure the SMTP mail settings first...
gl: Configure primeiro a configuración do correo SMTP...

en: Please configure your e-mail address first...
gl: Configure primeiro o seu enderezo de correo electrónico...

en: Please do not refresh the page
gl: Non actualices a páxina

en: Please enter valid username to reset password
gl: Introduza un nome de usuario válido para restablecer o contrasinal

en: Please specify a directory, not a file
gl: Especifique un directorio, non un ficheiro

en: Please wait one minute before next login
gl: Agarde un minuto antes do próximo inicio de sesión

en: Please wait one minute to register next user
gl: Agarde un minuto para rexistrar o seguinte usuario

en: Popular publications from this catalog based on Downloads.
gl: Publicacións populares deste catálogo baseadas en Descargas.

en: Popular publications from this catalog based on Rating.
gl: Publicacións populares deste catálogo baseadas na valoración.

en: Port
gl: Porto

en: Previous
gl: Anterior

en: Previous Page
gl: Páxina anterior

en: Program
gl: Programa

en: Progress
gl: Progreso

en: Proxy unknown requests to Kobo Store
gl: Peticións proxy á tenda Kobo descoñecidas

en: Public Registration
gl: Rexistro Público

en: Public Shelf
gl: Estante Público

en: Published
gl: Publicado

en: Published Date
gl: Data de publicación

en: Published Date From
gl: Data de publicación Dende

en: Published Date To
gl: Data de publicación ata

en: Published after
gl: Publicado despois

en: Published before
gl: Publicado antes

en: Publisher
gl: Editora

en: Publisher: %(name)s
gl: Editor: %(name)s

en: Publishers
gl: Editores

en: Publishing Date
gl: Data de publicación

en: Python module 'advocate' is not installed but is needed for cover uploads
gl: O módulo de Python 'advocate' non está instalado pero é necesario para cargas de portadas

en: Queue all books for metadata backup
gl: Pon todos os libros en cola para a copia de seguridade dos metadatos

en: Random Books
gl: Libros aleatorios

en: Rating
gl: Valoración

en: Rating <= %(rating)s
gl: Valoración <= %(rating)s

en: Rating >= %(rating)s
gl: Valoración >= %(rating)s

en: Rating Above
gl: Valoración superior a

en: Rating Below
gl: Valoración inferior a

en: Rating: %(rating)s stars
gl: Valoración: %(rating)s estrelas

en: Rating: None
gl: Valoración: Ningunha

en: Ratings
gl: Valoracións

en: Ratings list
gl: Lista de valoracións

en: Read
gl: Ler

en: Read Books
gl: Libros lidos

en: Read Status
gl: Estado de lectura

en: Read Status = '%(status)s'
gl: Estado de lectura = %(status)s

en: Read in Browser
gl: Ler no navegador

en: Read status could not set: {}
gl: Non se puido establecer o estado de lectura: {}

en: Recently added Books
gl: Libros engadidos recentemente

en: Reconnect Calibre Database
gl: Reconectar a base de datos Calibre

en: Reconnecting Calibre database
gl: Reconectando a base de datos Calibre

en: Reflow text when sidebars are open.
gl: Redistribuír o texto cando as barras laterais estean abertas.

en: Refresh Thumbnail Cache
gl: Actualizar caché de miniaturas

en: Register
gl: Rexístrate

en: Register New Account
gl: Rexistrar unha nova conta

en: Register with %(provider)s
gl: Rexístrate con %(provider)s

en: Registration Email for user: %(name)s
gl: Correo electrónico de rexistro para o usuario: %(name)s

en: Regular Expression for Ignoring Columns
gl: Expresión regular para ignorar columnas

en: Regular Expression for Title Sorting
gl: Expresión regular para a clasificación de títulos

en: Remember Me
gl: Lémbrame

en: Remember Position
gl: Lembrar a posición

en: Remove
gl: Eliminar

en: Rename author from: '%(src)s' to '%(dest)s' failed with error: %(error)s
gl: O cambio de nome do autor de: '%(src)s' a '%(dest)s' fallou co erro: %(error)s

en: Rename title from: '%(src)s' to '%(dest)s' failed with error: %(error)s
gl: O cambio de título de: '%(src)s' a '%(dest)s' produciu o erro: %(error)s

en: Replacing files
gl: Substituindo ficheiros

en: Requesting update package
gl: Solicitando paquete de actualización

en: Reset to Top
gl: Restablecer a parte superior

en: Reset user Password
gl: Restablecer o contrasinal do usuario

en: Restart
gl: Reiniciar

en: Restore from archive
gl: Restaurar desde o arquivo

en: Results for:
gl: Resultados para:

en: Return to Database config
gl: Volver á configuración da base de datos

en: Return to Home
gl: Volver ao inicio

en: Reverse Proxy Header Name
gl: Nome da cabeceira do proxy inverso

en: Reverse Proxy Login
gl: Inicio de sesión de proxy inverso

en: Revoke
gl: Revogar

en: Revoke Gmail Access
gl: Revogar o acceso a Gmail

en: Right to Left
gl: De dereita a esquerda

en: Rotate
gl: Xirar

en: Rotate Left
gl: Xirar á esquerda

en: Rotate Right
gl: Xirar á dereita

en: Run Time
gl: Tempo de execución

en: SMTP Hostname
gl: Nome de host SMTP

en: SMTP Login
gl: Inicio de sesión SMTP

en: SMTP Password
gl: Contrasinal SMTP

en: SMTP Port
gl: Porto SMTP

en: SSL Keyfile location (leave it empty for non-SSL Servers)
gl: Localización do ficheiro de chave SSL (déixao baleiro para servidores non SSL)

en: SSL certfile location (leave it empty for non-SSL Servers)
gl: Localización do ficheiro de certificado SSL (déixao baleiro para servidores non SSL)

en: Save
gl: Gardar

en: Save and Send Test Email
gl: Garda e envía correo electrónico de proba

en: Scale
gl: Escala

en: Scale to Best
gl: Escala ao mellor

en: Scale to Height
gl: Escala á altura

en: Scale to Native
gl: Escalar a nativo

en: Scale to Width
gl: Escala ao ancho

en: Scheduled Tasks
gl: Tarefas programadas

en: Scheduled tasks settings updated
gl: Actualizouse a configuración das tarefas programadas

en: Scrollbar
gl: Barra de desprazamento

en: Search
gl: Busca

en: Search Library
gl: Busca na biblioteca

en: Search Term:
gl: Termo de busca:

en: Search error!
gl: Erro de busca!

en: Search keyword
gl: Buscar palabra clave

en: Security Settings
gl: Configuración de seguranza

en: Select
gl: Seleccione

en: Select Allowed/Denied Custom Column Values
gl: Seleccione Valores de columna personalizados permitidos/denegados

en: Select Allowed/Denied Custom Column Values of User
gl: Seleccione Valores de columna personalizados permitidos/denegados do usuario

en: Select Allowed/Denied Tags
gl: Seleccione Etiquetas permitidas/denegadas

en: Select Allowed/Denied Tags of User
gl: Seleccione Etiquetas permitidas/denegadas do usuario

en: Select...
gl: Selecciona...

en: Send %(format)s to eReader
gl: Enviar %(format)s a eReader

en: Send to eReader
gl: Enviar a eReader

en: Send to eReader Email
gl: Enviar ao correo electrónico eReader

en: Send to eReader Email Address. Use comma to separate emails for multiple eReaders
gl: Enviar ao enderezo de correo electrónico do eReader. Use comas para separar os correos electrónicos para varios eReaders

en: Separate Book Files from Library
gl: Separa os ficheiros de libros da biblioteca

en: Series
gl: Serie

en: Series ID
gl: ID de serie

en: Series Index
gl: Índice de series

en: Series in this Library
gl: Serie nesta biblioteca

en: Series: %(serie)s
gl: Serie: %(serie)s

en: Seriesindex: %(seriesindex)s is not a valid number, skipping
gl: Seriesindex: %(seriesindex)s non é un número válido, saltando

en: Server Configuration
gl: Configuración do servidor

en: Server External Port (for port forwarded API calls)
gl: Porto externo do servidor (para chamadas á API de reenvío de portos)

en: Server Port
gl: Porto do servidor

en: Server restarted, please reload page.
gl: Servidor reiniciado. Por favor, recargue a páxina.

en: Session protection
gl: Protección de sesión

en: Settings
gl: Configuración

en: Settings DB is not Writeable
gl: A base de datos de configuración non se pode escribir

en: Setup Gmail Account
gl: Configurar a conta de Gmail

en: Share with Everyone
gl: Comparte con todos

en: Shelf %(title)s changed
gl: O estante %(title)s cambiou

en: Shelf %(title)s created
gl: Creouse o estante %(title)s

en: Shelf successfully deleted
gl: Eliminouse correctamente o estante

en: Shelf: '%(name)s'
gl: Estante: '%(name)s'

en: Shelves
gl: Estantes

en: Show
gl: Mostrar

en: Show Access Log:
gl: Mostrar rexistro de acceso:

en: Show All
gl: Mostrar Todo

en: Show Archived Books
gl: Mostrar libros arquivados

en: Show Author Section
gl: Mostrar a sección Autor

en: Show Books List
gl: Mostrar a lista de libros

en: Show Calibre-Web Log:
gl: Mostrar rexistro de Calibre-Web:

en: Show Category Section
gl: Mostrar sección de categorías

en: Show Downloaded Books
gl: Mostrar libros descargados

en: Show File Formats Section
gl: Mostrar a sección de formatos de ficheiro

en: Show Hot Books
gl: Mostrar libros populares

en: Show Language Section
gl: Mostrar a sección de idioma

en: Show Publisher Section
gl: Mostrar a sección de editores

en: Show Random Books
gl: Mostrar libros aleatorios

en: Show Random Books in Detail View
gl: Mostrar libros aleatorios na vista detallada

en: Show Ratings Section
gl: Mostrar a sección de valoracións

en: Show Read and Unread
gl: Mostrar lido e non lido

en: Show Read/Unread Section
gl: Mostrar a sección lida/non lida

en: Show Series Section
gl: Mostrar Sección Serie

en: Show Top Rated Books
gl: Mostrar libros mellor valorados

en: Show recent books
gl: Mostrar libros recentes

en: Show unread
gl: Mostrar non lidos

en: Shutdown
gl: Apagado

en: Simple Theme
gl: Tema sinxelo

en: Single Page
gl: Páxina única

en: Single Page Display
gl: Visualización dunha soa páxina

en: Sorry you are not allowed to add a book to that shelf
gl: Sentímolo, non tes permiso para engadir un libro a ese estante

en: Sorry you are not allowed to create a public shelf
gl: Sentímolo, non tes permiso para crear un estante público

en: Sorry you are not allowed to edit this shelf
gl: Sentímolo, non tes permiso para editar este estante

en: Sorry you are not allowed to remove a book from this shelf
gl: Sentímolo, non tes permiso para eliminar un libro deste estante

en: Sort according to book added to shelf, newest first
gl: Ordena segundo o libro engadido ao estante, primeiro o máis novo

en: Sort according to book added to shelf, oldest first
gl: Ordena segundo o libro engadido ao estante, primeiro o máis antigo

en: Sort according to book date, newest first
gl: Ordena segundo a data do libro, primeiro o máis novo

en: Sort according to book date, oldest first
gl: Ordena segundo a data do libro, primeiro o máis antigo

en: Sort according to publishing date, newest first
gl: Ordena segundo a data de publicación, primeiro o máis novo

en: Sort according to publishing date, oldest first
gl: Ordena segundo a data de publicación, primeiro o máis antigo

en: Sort ascending according to download count
gl: Ordenar ascendente segundo o reconto de descargas

en: Sort ascending according to series index
gl: Ordena ascendente segundo o índice de serie

en: Sort authors in alphabetical order
gl: Ordenar os autores por orde alfabética

en: Sort authors in reverse alphabetical order
gl: Ordenar os autores en orde alfabética inversa

en: Sort descending according to download count
gl: Ordena descendente segundo o reconto de descargas

en: Sort descending according to series index
gl: Ordena descendente segundo o índice de serie

en: Sort title in alphabetical order
gl: Ordena o título por orde alfabética

en: Sort title in reverse alphabetical order
gl: Ordena o título en orde alfabética inversa

en: Source
gl: Fonte

en: Source or destination format for conversion missing
gl: Falta o formato de orixe ou destino para a conversión

en: Spread
gl: Espallamento

en: Stable
gl: Estable

en: Standard Email Account
gl: Conta de correo electrónico estándar

en: Standard Theme
gl: Tema estándar

en: Start
gl: Comeza

en: Start Time
gl: Hora de inicio

en: Started
gl: Comezou

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Status
gl: Estado

en: Stopping server
gl: Parando o servidor

en: Stream output, can't be displayed
gl: Saída da emisión, non se pode mostrar

en: Strong
gl: Forte

en: Success! Book queued for sending to %(eReadermail)s
gl: Éxito! Libro en cola para enviar a %(eReadermail)s

en: Success! Books queued for Metadata Backup, please check Tasks for result
gl: Éxito! Libros postos na cola para a copia de seguridade dos metadatos, por favor comproba o resultado nas Tarefas

en: Success! Confirmation Email has been sent.
gl: Éxito! Enviouse o correo electrónico de confirmación.

en: Success! Database Reconnected
gl: Éxito! Base de datos reconectada

en: Success! Gmail Account Verified.
gl: Éxito! Conta de Gmail verificada.

en: Success! Password for user %(user)s reset
gl: Éxito! O contrasinal para o usuario %(user)s restableceuse

en: Success! Please return to your device
gl: Éxito! Volve ao teu dispositivo

en: Success! Profile Updated
gl: Éxito! Perfil actualizado

en: Success! You are now logged in as: %(nickname)s
gl: Éxito! Agora iniciaches sesión como: %(nickname)s

en: Sync only books in selected shelves with Kobo
gl: Sincroniza só libros nos estantes seleccionados con Kobo

en: Sync selected Shelves with Kobo
gl: Sincroniza os estantes seleccionados con Kobo

en: Sync this shelf with Kobo device
gl: Sincroniza este estante co dispositivo Kobo

en: System Statistics
gl: Estatística do sistema

en: Tag not found
gl: Non se atopou a etiqueta

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Task
gl: Tarefa

en: Tasks
gl: Tarefas

en: Test Email
gl: Correo electrónico de proba

en: Test e-mail queued for sending to %(email)s, please check Tasks for result
gl: Un correo electrónico de proba púxose na cola para enviar a %(email)s, comprobe Tarefas para ver o resultado

en: The following books will be archived:
gl: Os seguintes libros serán arquivados:

en: The following books will be deleted:
gl: Os seguintes libros serán eliminados:

en: The following books will be marked read:
gl: Os seguintes libros marcaranse como lidos:

en: The following books will be marked unread:
gl: Os seguintes libros marcaranse como non lidos:

en: The following books will be unarchived:
gl: Os seguintes libros serán desarquivados:

en: The latest Books
gl: Os últimos Libros

en: The requested file could not be read. Maybe wrong permissions?
gl: Non se puido ler o ficheiro solicitado. Quizais permisos incorrectos?

en: Theme
gl: Tema

en: There was an error
gl: Houbo un erro

en: There was an error converting this book: %(res)s
gl: Produciuse un erro ao converter este libro: %(res)s

en: There was an error sending the Test e-mail: %(res)s
gl: Produciuse un erro ao enviar o correo electrónico de proba: %(res)s

en: This Email has been sent via Calibre-Web.
gl: Este correo electrónico foi enviado a través de Calibre-Web.

en: This Field is Required
gl: Este campo é obrigatorio

en: This book format will be permanently erased from database
gl: Este formato de libro borrarase permanentemente da base de datos

en: This task will be cancelled. Any progress made by this task will be saved.
gl: Esta tarefa cancelarase. Calquera progreso realizado nesta tarefa gardarase.

en: This username is already taken
gl: Este nome de usuario xa está tomado

en: This verification link will expire in 10 minutes.
gl: Esta ligazón de verificación caducará dentro de 10 minutos.

en: Timeout while establishing connection
gl: Tempo esgotado ao establecer a conexión

en: Title
gl: Título

en: Title Sort
gl: Título para Ordenar

en: To:
gl: Para:

en: Toggle Navigation
gl: Alternar navegación

en: Token has expired
gl: O token caducou

en: Token not found
gl: Non se atopou o token

en: Top Rated Books
gl: Libros mellor valorados

en: Trusted Hosts (Comma Separated)
gl: Hosts de confianza (separados por comas)

en: Two columns
gl: Dúas columnas

en: UI Configuration
gl: Configuración da Interface de Usuario

en: UnRar binary file not found
gl: Non se atopou o ficheiro binario UnRar

en: Unarchive
gl: Desarquivar

en: Unarchive selected books
gl: Desarquivar libros seleccionados

en: Unauthenticated
gl: Non autenticado

en: Unexpected data while reading update information
gl: Datos inesperados ao ler a información de actualización

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unknown Status
gl: Estado descoñecido

en: Unknown command
gl: Orde descoñecida

en: Unlink
gl: Desvincular

en: Unlink to %(oauth)s Failed
gl: Erro ao desenlazar %(oauth)s

en: Unlink to %(oauth)s Succeeded
gl: Desvincular a %(oauth)s con éxito

en: Unread Books
gl: Libros sen ler

en: Unzipping update package
gl: Descomprimindo o paquete de actualización

en: Update Author Sort automatically
gl: Actualizar o Autor para Ordenar automaticamente

en: Update Channel
gl: Canle de actualización

en: Update Title Sort automatically
gl: Actualizar o Título para Ordenar automaticamente

en: Update failed:
gl: Fallou a actualización:

en: Update file could not be saved in temp dir
gl: Non se puido gardar o ficheiro de actualización no directorio temporal

en: Update finished, please press okay and reload page
gl: A actualización finalizou, preme Aceptar e volve cargar a páxina

en: Updating, please do not reload this page
gl: Actualizando, non volvas cargar esta páxina

en: Upload
gl: Cargar

en: Upload Cover from Local Disk
gl: Cargar portada desde o disco local

en: Upload Format
gl: Formato de carga

en: Upload done, processing, please wait...
gl: Carga feita, procesando, espera...

en: Uploaded book probably exists in the library, consider to change before upload new:
gl: Probablemente exista o libro cargado na biblioteca. Considera cambiar antes de cargar un novo:

en: Uploading...
gl: Cargando...

en: Uploads
gl: Cargas

en: Use Email as Username
gl: Use o correo electrónico como nome de usuario

en: Use Google Drive?
gl: Usa Google Drive?

en: Use LDAP Authentication
gl: Use a autenticación LDAP

en: Use OAuth
gl: Usa OAuth

en: Use Standard Authentication
gl: Use a autenticación estándar

en: User
gl: Usuario

en: User '%(nick)s' deleted
gl: Eliminouse o usuario '%(nick)s'

en: User '%(nick)s' updated
gl: Usuario '%(nick)s' actualizado

en: User '%(user)s' created
gl: Creouse o usuario '%(user)s'

en: User Password policy
gl: Política de contrasinais de usuario

en: User has no rights to upload additional file formats
gl: O usuario non ten dereitos para cargar formatos de ficheiro adicionais

en: User has no rights to upload cover
gl: O usuario non ten dereitos para cargar portada

en: User not found
gl: Usuario non atopado

en: Username
gl: Nome de usuario

en: Users
gl: Usuarios

en: Value has to be true or false
gl: O Valor ten que ser verdadeiro ou falso

en: Value is missing on request
gl: Falta o valor na solicitude

en: Version
gl: Versión

en: Version Information
gl: Información da versión

en: View
gl: Ver

en: View Book on Save
gl: Ver Libro en Gardar

en: View Books
gl: Ver libros

en: View Configuration
gl: Ver configuración

en: View Logs
gl: Ver rexistros

en: View Restrictions based on Calibre column
gl: Ver restricións baseadas na columna Calibre

en: Visible Book Languages
gl: Linguas de libros visibles

en: Waiting
gl: Agardando

en: Width
gl: Anchura

en: Wrong Username or Password
gl: Nome de usuario ou contrasinal incorrecto

en: Yes
gl: Sí

en: You are missing permissions to delete books
gl: Faltan permisos para eliminar libros

en: You are not allowed to access localhost or the local network for cover uploads
gl: Non tes permiso para acceder a localhost ou á rede local para cargas de portadas

en: You are not allowed to add a book to the shelf
gl: Non tes permiso para engadir un libro ao estante

en: You are now logged in as: '%(nickname)s'
gl: Agora iniciaches sesión como: '%(nickname)s'

en: Your Email
gl: O teu correo electrónico

en: caliBlur! Dark Theme
gl: caliBlur! Tema escuro

en: client_secrets.json Is Not Configured For Web Application
gl: client_secrets.json non está configurado para a aplicación web

en: eReader Email
gl: correo electrónico do eReader

en: edit metadata
gl: editar metadatos

en: epub Reader
gl: lector epub

en: name
gl: nome

en: not installed
gl: non instalado

en: reduce
gl: reducir

en: select an option
gl: seleccione unha opción

en: size
gl: tamaño

en: txt Reader
gl: lector txt

en: type
gl: tipo

en: via
gl: vía

en: you are now logged in as: '%(nickname)s'
gl: agora iniciaches sesión como: '%(nickname)s'

en: {} Stars
gl: {} estrelas

en: {} User Successfully Imported
gl: Usuario {} importado correctamente

en: {} sync entries deleted
gl: Elimináronse {} entradas de sincronización

en: {} users deleted successfully
gl: {} usuarios borrados con éxito
